astma 12.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere.tarvitame pidevalt flikotide 100 ja vajadusel ventolini 200 aga mure on selles et see köhatamine ei anna järgi hull on asi hommikuti siis ainult köhatamine ongi kuigi teeme tossu natuke aega on rahulik ja siis uuesti oleme teinud mõlemat rohtu jarjest nii 15 pärast . päevapeale nagu jäävad need hood vähemaks aga õhtul hakkab uuesti oleme teinud ventolini ka 2 korda järjest 15 min. vahe aga igakord ei anna see ka kohe tulemust. kõrvaga on ikka vahest kuulda kiuneid aga mitte koguaeg.kuidas oleks võimalik nendest köhatamistest lahti saada see on vägagi kurnav. tegemist 8 aastase koolipoisiga

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Peaksite allergoloogi-pulmonoloogi vastuvõtule minema. Astma kontrolli all hoidmiseks on vahel vaja ravimite annuseid muuta või koguni uusi ravimeid kasutada.
Lugupidamisega Heli Grünberg