temperatuur on 34,5 01.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Laps on 1,9 aastane ja tal temperatuur on öösiti 34,1. Teisipäeval saime haiglast koju ning ta ei taha eriti midagi süüa ega ka juua. Haiglas olime kõrge palaviku, kurgu paistetuse ja nohu pärast.Arstid võtsid analüüsid, kuid veel ei tea nad täpselt mis viga on. Ma ei tea mida ette võtta?mismoodi talle süüa anda või juua? Palun aidake

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pärast palavikuperioodi ja palavikku alandavate ravimite kasutamist on kehatemperatuur vahel mõned päevad madalapoolne. Nohu, kurgupaistetuse ja palaviku põhjuseks võib olla viirus. Põdemise ajal, ja mõni aeg ka pärast põdemist, on laps vahel isutu. Sel ajal oleks hea pakkuda talle rohkem seda toitu, mis talle on tavaliselt meelepärasem. Kui ta sööb vähe, võiks lisada toiduenergiat nii, et ta vähese kogusega saaks kaloreid rohkem. Näiteks kui ta võtab putru, siis võiks lisada võid või toiduõli. Sobiksid ka näiteks pudingid jt kaloririkkamad toiduained. Mõne aja pärast peaks isu hakkama paranema. Kui isutus jääb kestma, peaks last lastearstiga konsulteerima.
Edu!
Heli Grünberg