unehäired 14.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! olen 1,5 a. kaksikute poiste ema. Kuigi poisid on juba piisavalt vanad käivad nad öösiti sageli üleval ja nõuavad piima. Ärkamine nii öösel kui ka sageli hommikul käib suure nutuga. Mõnikord öösiti ei rahusta neid ka piimapudel ja jääb mulje, et nad ei tea ise ka mida tahavad. Uniselt käituvad agressiivselt: loobivad pudelit ja löövad mind.
Kas selline probleem võib vanemaks saades ise kaduda või peaksin arstide poole pöörduma?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kirjeldatud juhtudel aitab piimapudelist jootmise lõpetamine. Sellest vanuses lapsed joovad juba suurepäraselt tassist. Kui öösel piima ja piimapudelit nõutakse, tuleks pakkuda tassist vett. Väikelastele on eraldi kahe sangaga tassid, millel on kaan ja "tila", mis pisut lutti meenutab. Paar ööd on kindlasti sellised, kus veega ja tassiga ei lepita ning öö on rahutu ning nutune. Mida vanemaks poisid saavad, seda raskemini nad piimapudelist loobuvad ja seda rohkem nad ennast püüavad kehtestada. Kui hätta jääte, võiksite väikelaste psühholoogi poole pöörduda. Tartu Lastekliinikus dr. K. Muug, registratuur 7 319 508
Edu!
Heli Grünberg