lapse täielik söögiisu puudumine 07.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen 9 aastase poisi vanaema.Väga harva on laps minu juures ,kuna teine vanaema elab talus. probleem selline: Last ei isuta mitte ükski söök,sõi ühel
päeval minu juures terve päeva jooksul ainult 2 võileiba.Rääkisin teise vanaemaga,tema ütles ka et laps sööb väga vähe. Ema ütleb et ei ole probleem. Poisil on väga pikad koolipäevad-käib bussiga ,hommikul kella seitsmest õhtul kella kuueni. Koolis õpetaja ütles,et koolis ka poiss ei armasta süüa.Võib-olla olen pabistav vanaema.Ah veel tuli melde,et ühtki veerandit ei ole laps käinud tervenisti koolis,st haiestub väga kergesti,teisel kooli veerandil puudu haiguse tõttu kolm nädalat,raviks olid ka antibiootikumid. Tänades vanaema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Mul oleks vaja veel palju lisaandmeid-palju poiss kaalub, kui tihti roojab jne, jne. Konsulteerige palun last lastearstiga. Niisuguste murede korral on vaja ka lapse läbivaatust.
Parimate soovidega Heli Grünberg