3a lapse kaka peal veri 07.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, meie mure on selline, et 3a pojal on esinenud aegajalt (umbes 1 või 2 korda kuus) kaka peal vähest helepunast verd. Ka peput pühkides on paberil pisut verd. Probleem pole seotud kõhukinnisusega, kaka on pehme. Tundub vaid, et mõnikord tuleb kaka lihtsalt korraga suure pressiga välja. Ehk on vigastnud soolt või mõnd veresoont? Kas on põhjust mureks? Mis võib olla probleemiks? Milliseid uuringuid tehakse, kas narkoosis? Täname!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kõigepealt oleks vaja teha lapse läbivaatus nt. kas on ragaade-lõhesid jne ja küsida veel mitmeid küsimusi täpsustuseks. Pöörduge palun laste mao-sooletrakti haiguste arsti e. gastroenteroloogi vastuvõtule. Tartu Lastekliinikus dr. T. Rägo, registratuur tel. 7 319 508.
Edu!
Heli Grünberg