täiendus "laps imeb pöialt" 30.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lugesin eelpool kirja samal teemal, kus soovitati toitmisaegu pikendada, aga need on niigi pikad (40-50min) ja õhtune viimane toitmine võib kesta isegi kauem. Peamine häda on ilmselt selles, et laps ei võta lutti, aga imemisvajadus on suur. Kuidas sel juhul harjutada last lutiga? Senised katsed on kõik tulemuseta jäänud - lihtsalt ei võta ja kõik.
Tiina

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Imikueas on sõrme-pöidla imemine normaalne ja enamusel kaob. Imikule ei tehta takistusi pöidla või sõrme imemisel. Enamusel lastel, kelllel pöidal imemine jääb pärat imikuiga, taandub pöidlaimemine 4-5.eluaastal. Selles vanuses proovitakse nii sinepigamäärimist kui kindaid, aga ka see ei pruugi tulemusi anda. Probleemiks hambumusele võib pöidlaimemine saada, kui kestab veel > 4-aastastel.
Lutiimemisest on hiljem lihtsam vabaneda kui pöidlaimemiset, aga kui imik ei võta lutti, siis pole midagi parata. Teil pole praegu põhjust muretsemiseks, sest nagu juba eespool öeldud, peetakse sõrme- või pöidlaimemist imikul normaalseks. Toitmisaegu ei anna Teil ka enam pikendada, sest need on niigi pikad.
Edu ja kannatlikku meelt!
Heli Grünberg