Larüngiit 22.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps 1a1k. igati terve ja tubli olnud, kui äkki eelmine nädal sattusime esmakordselt larüngiidiga paariks päevaks haiglasse. Seal üks õde ütles, et larüngiit hakkab korduma. See hirmutas mind tõsiselt ära. Küsiksin teie käest, kas see on tõesti nii? Kui on, siis mis abinõusid peaksin tarvitusele võtma, millised rohud peaks käepärast olema, et järgmist hoogu ennetada ja ära hoida?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Larüngiit e. kõripõletik kipub tõesti vahel korduma, sagedamini poeglastel. Enamasti on põhjuseks (paragripi)viirus. Vahel harva on kõriturse põhjuseks allergia. Kui tekib hääle kähedus ja/või haukuv köha võiks proovida niiskes ruumis auru hingamist. Kodus saab auru teha vannitoas. Sooja veejoaga vannitoa seina niisutamisel ja kuuma vee vanni laskmisel tekib vannituppa aur. Auruses niiskes ruumis peaks olema korraga 15-20 minutit. Poti või kannuga auru tegemist kodus ei soovita põletuse ohu tõttu. Kui lapsel vaatamata aurutamisele tekib või süveneb sissehingamisraskus st. laps hingab kuuldavalt-häälekalt, on ikka vaja ravi ja jälgimist haiglas.
Parimate soovidega
Heli Grünberg