allapissimine 13.06.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu noorim, peagi 6-aastaseks saav poeg pissib ikka veel öösiti voodisse. Milles võiks küll olla põhjus ja kas see on ravitav ?

Vanemd lapsed lõpetasid mähkmete kasutamise enne 2-aastaseks saamist. Noorim on samas kõige rahulikum ja stabiilsema loomuga. Magab hästi, pissihäda teda üles ei aja.

Õhtuti olen tal piiranud vedeliku tarbimist, andnud soolast (kiluleiba), aga tulemust pole. Senised pissiproovid on korras olnud.

Mainisin muret ka jaoskonnapediaatrile, kuid see hakkas naerma ja seejärel: "Oi-oi, nii suur ja tubli poiss, oskad juba lugeda ja puha, aga pissid ikka voodisse, häbi" jne jne. Järeldasin, et tema arvates ravivõimalusi nagu pole.

Kas midagi annaks siiski veel teha?

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Peate pöörduma laste nefroloogi vastuvõtule. Kirjast võib aru saada, et mingeid uuringuid tehtud veel ei ole. Tänapäeval võib enureesi kui mitte alati täielikult välja ravida, siis vähemalt allapissimise sagedust vähendada.Kui elate Põhja Eestis võite pöörduda Talinna Lastehaiglasse Dr Tootsi vastuvõtule.