Laps tihti haige(kopsupõletik) 29.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on 3a9k tütar. Esimese eluaasta oli ta täiesti terve, tragi tüdruk. 1a1k aga jäi ta esimest korda haigeks, kopsupõletikku. Peale seda jäid need haigestumised korduma. Laps oli terve 2nädalat kuni 2kuud ja siis jälle haige. Nüüdseks on ta olnud juba 5korda kopsupõletikus (neist 3 kahepoolsed). On olnud ka mitu korda bronhiidis, põskkoopapõletikus ja angiinis. Viimasest kopsupõletikust on nüüd möödas 1,5 nädalat (oli haiglaravil 10 päeva). Aga köhast pole lahti veel saanud, krõbiseb (hingamine on krõbisev) ka koledasti.
Analüüsid näitasid ka mükoplasma pisikut (1:160-oli vist nii).Selle mükoplasmaga tal on ennegi probleeme olnud. Kas see on siis nii ,et kui korra selle saab siis jääbki sellega hädas olema?
Kui ma perearstilt küsin, et miks laps nii tihti haige on, saan vastuseks,et mõni laps ongi nõrga tervisega....
Mis võib olla meie probleemidele lahendus? Kas oleks kasu soolakambrist?
Okt algul oli adenoidide op ja seal arvati, et kui ikka korduma jäävad need haigused veel ,siis on tal arvatavasti astma. Kui tõenäoline see on?
Saan küll aru,et ilma täpsema haigusloota on midagi raske vastata, aga egk oskate nõu anda,kuhu pöörduda abi saamiseks?

Ette tänades

Murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Nii sageli kopsupõletikke põdenud laps vajab küll laste kopsuarsti e. pulmonoloogi konsultatsiooni. Kui elate Lõuna-Eestis pöörduge palun Tartu Lastekliiniku allergiakeskusse, kus meie pulmonoloogid-allergoloogid töötavad. Registratuur 7 319 508 (dr. M. Vasar). Tallinna Lastehaiglas dr. U. Putnik. Kindlasti oleks kaasa vaja ka senitehtud kopsufilme.
Astmat ei pruugi kujuneda, küll vajab laps aga uuringuid.

Lugupidamisega
Heli Grünberg