verevalum silmas 12.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu ühekuusele beebile tekkis silma üleöö verevalum. Kas peaks koheselt silmaarstile näitama või esineb seda beebidel tihti? Paari päeva möödudes on valum natuke tagasi tõmbunud, kuid kadunud pole. Beebi pilgutab küll valumiga silma natuke intensiivsemalt, kuid suurt häda see talle vist ei tee, pigem ema on mures.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sageli tekib verevalum silma võrkkkestale sünnijärgselt. Ravi, näiteks silmatilku, ei ole vaja. Verevalum paraneb ise. Vahel tekib verevalum võrkkestale ka hiljem. Verevalum imendub ilma ravimiteta. Kui verevalumid tekivad sageli, on vaja silmaarsti konsultatsiooni.
Lugupidamsiega
Heli Grünberg