imelik kaka 02.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!

On järgmine küsimus. Poiss (4k) on ise rõõmu, magab hästi ja mängib rõõmuga, kuid kaka on nagu rohekas-kollakas. Läheme 2 näd pärast arstile, kas peaksime niisama ootama või peaksin oma lapsele juba midagi andma. Kaka lõhnab ka natuke hapukamalt kui muidu. Saab rinnapiima.
Perekooli lehekülgedel kirjutavad emad, et tuleks anda mingeuid gefiluse või jogurti kapsleid. Missugused need kapslid on ja kas ma peaksin ka oma lapsele neid andma, oma peaga ei julge päris otsustada.

Aitäh
Murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui laps on rõõmus ja aktiivne, võtab kaalus hästi juurde ja kakamine ei ole sagenenud, kaka on rohekas-kollane, aga limata -pole vaja muretseda.
Gefiluse kapslid on apteegis müügil ilma retseptita ja sisaldavad piimhappebaktereid. Rinnapiimatoidul oleva sooles ongi valdavaks piimhappebakterid. Imikule piisab 2 kapsli sisust päevas. Kirjelduse järgi tundub, et praegu ei ole vajadust Gefilust anda.
Lugupidamsiega Heli grünberg