Kuidas hooldada tüdrukut 01.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mu vanemal, paariaastasel tütrel on sünehhiad, millest me, hoolimata ravist, pole vabanenud. Suvel sündis mul teine tütar ja ma tunnen paanilist hirmu, et temal sellist probleemi ei tekiks. Mul on jäänud arusaamatuks, millest sünehhiad tegelikult tekivad ja kuidas neid teise tütre puhul vältida. Vanem tütar on saanud mitu korda bakterivastast ravi ja määrime linoladiol kreemiga. Kas ma olen teda valesti hooldanud? Praktiliselt kuni aastaseni käis ta igal õhtul vannis, pepu peseme kohe peale kakkamist puhtaks ja mähkmeid vahetame ka tihti. Olen ahastuses.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sünehhiad tekivad sagedamini just väga hästi hooldatud tütarlastel, keda sageli pesemisvahendiga pestakse. Piisab ainult veega pesemisest. Seepi või nn intiimgeeli võiks kasutada 2-3 korda nädalas.
Lugupidamisega
Heli Grünberg