Rinnanäärme suurenemine 30.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie 8,5 aastane tütar juhtis minu tähelepanu paar kuud tagasi sellele,et tema
parem rinnanääre on veidi tursunud.Visuaalselt on see vähemärgatav ,käega katsudes aga tunda.Rinnanibu on veidi sissetõmbunud. Millega võib olla tegu.Kas tõesti esimeste puberdeediilmingutega?
Tänan vastuse eest ette.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Rinnanäärme suurenemine on tõenäoliselt puberteedi alguse ilminguks. Kuigi tütarlastel algab puberteet enamasti vanusevahemikus 10-12-aastat, võib puberteet alata ka pisut varem. Puberteeti loetakse tütarlastel enneaegseks, kui puberteedi ilminguid on enne 8-aastaseks saamist. Selles vanuses on rinnanäärme kasvajat üli-üli harva. Soovitan last perearstiga konsulteerida.
Lugupidamisega Heli Grünberg