lehterrind 6 kuusel lapsel 28.05.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Minu kuue kuusel lapsel avastati lehterrind. Varem ei pannud seda tähele ei arstid ega mina (ema). Laps saab juba 7 kuuseks, kui on märgata, et see on süvenenud. Seda kinnitas taastusravi arst, kes määras talle uuesti (2 korda) massaazi. Mul ei ole selle vastu midagi. See on väga tore, kuid kas ei leidu tõesti mingit ravi meie probleemile ??! Kardan, et see võib hakata varsti kahjustama südame ja kopsu tööd. Millised mured seoses sellega võivad veel tekkida?

Teid ette tänades.

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud ema!

Te peate oma lapsega kindlasti minema otopeedi konsultatsioonile. Kui te elate Tartu piirkonnas, siis peaksite minema dr. Lõivukese vastuvõtule Puusepa 1a teisipäeviti kella 9-13. Dr. Lõivukene läheb puhkusele 9. juulist. Kui te elate Tallinna piirkonnas, siis peaksite minema Tallinna Lastehaiglasse dr. Einre konsultatsioonile.Dr. Einre vastuvõtuaega ma ei tea, kuid arvan, et saate selle välja uurida. Dr. Lauri Einre ei ole küll ortopeed, kuid tema põhiliselt tegeleb lehterrindade raviga. Kui dr. Einre on puhkusel või lihtsalt kuskil ära, siis minge Tallinnas lasteortopeedi konsultatsioonile. Teie laps peab kindlasti olema spetsialisti jälgimisel.

Parimate soovidega dr. Maret Eller.