Gripivaktsiin 27.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!

Sooviksin teada kas 4 kuusele imikule peab tegema gripivaktsiini. Laps saab ainult rinnapiima. Meie lastearst ütles, et kuidas meie ise soovime, aga ma soovksin teada kas üldjuhul tehakse või mitte. Kas oleks vajalik nii väikesele gripivaktsiin või ei.

Vastust ootama jäädes ja ette tänades
väikese Lennarti ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
4-kuusele gripivaktsiini ei tehta. Vaktsiin on mõeldud vanematele kui 6 kuud.
Üldjuhul soovitame gripi vastu vaktsineerimist koolilastele.

Lugupidamisega Heli Grünberg