Valetaja 24.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine: Mul on 8aastane tütar, kes on väga püsimatu. Arvan, et ta on hüperaktiivne. Kas sellised lapsed peavad saama eriravi või kuhu poole peaks pöörduma? Veel on talle kõlge tulnud valetamine. Valetab kõike ja kõigile, lausa haiglaslik. Äkki peaks pöörduma psühholoogi poole. Alati peab ütlema kümme korda ühte asja, et see tehtud saaks. Vahel on tunne, et laps kasvab üle pea. Kui pahandan, siis ütleb, et vihkan ja ei taha teda ning hakkab nutma. Paar korda on lubanud ennast ära tappa. Ma tunnen, et pean kellegi poole pöörduma aga kuhu. Palun vastake, olen väga mures.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kindlasti vajate psühholoogi abi ja nõustamist, kuidas lapsega toime tulla. Psühholoogiga koos saab otsustada, kas laps on hüperaktiivne või on tal mõni muu probleem. Kui elate Lõuna Eestis, helistage Tartu Lastekliiniku registratuuri tel. 319 508 (dr. R. Raielo, dr. K. Muug või A. Meos). Saate asjatundlikku abi ja toetust.
Lugupidamisega
Heli Grünberg