Unes kÕndimine. 07.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Probleem on kaheksa aastase lapsega. Alates kooli algusest on laps korduvalt öösel ringi kõndinud. Varem ei ole sellist probleemi esinenud. Milles võib probleem olla? Tänades, TIINA

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Uneskõndimist ehk somnabulismi on ligikaudu 15%-l 4-12-aastastel. Tavaliselt hakkab laps öösel ringi kõndima 1-2 tundi pärast uinumist. Unesrändamist soodustavad üleväsimus, stress, elureziimi muutus. Sageli on kellelgi pereliikmetest samuti olnud unesrändamist. Kui pereliikmetel ei ole kellelgi sellist probleemi olnud, soovitaksin lapsega minna lasteneuroloogi konsultsioonile. Unesrändamine võib olla mõne haiguse ilming.

Lugupidamisega Heli Grünberg