Ülekaalulisus 27.09.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen mures 7a lapse(tüdruk) kiire kaalu juurde võtmise pärast.
Märkasin siis, kui püksid jäid kogu aeg kõhu ümbert kitsaks. Augustis ostsin kooli jaoks püksid nädal möödus jäid kitsaks kõhuümbert .1 nädalal koolis oli vaja dressipükse ostsin kummiga pehmed puuvillane ja järgmine nädal juba pigistb kõhtu. Ei ole ju reaalne, et iga nädal tuleb uued püksid osta.

Sündisdes kaalus 2,778 ja 98cm, 1a 8,900 ja 74cm, 3a 13,500 ja 88cm, 4a 15,500 ja 103cm, 5a 20kg, 6,5a 24,5 kg ja 120, 7,1a 26,5 ja 123, 7,3a 28,5kg ja 124cm, 7,5a 30,5kg ja 126,5cm.
Mis on selle järsu kasvu ja kaalu juurde võtt?
Sööb kogu aeg sama moodi. Kas võib-olla, et koolminek mõjus?NB pidevalt ei taha ta, et ma tööl käin. Tihti jääb haigeks (kurk). Kardab üki jäämis. Olen käinud psühholoogi juures, püüdnud ise julgustada ja kindlustunned anda, aga ei midagi. Perearset suunas nüüd endokrinoloogi juurde. Palun andke nõu, või saab Teiega telefoniteel ühendus.

Ettetänades Leila

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Kaaluiive on olnud suur ja Teie tütre kasvuandmeid kasvukõverale joonistades on näha, et kaal kipub kaalukõveral ülemise piiri lähedale samal ajal kui pikkus on keskmine. Endokrinoloog on just õige arst, kes saab nõustada ja selgitada, kas suure kaaluiibe põhjuseks võiks olla hormonaalne häire.
Edu soovides
Heli Grünberg