Lapse isu 15.05.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mulle teeb muret minu 2,5a poja isu. Ta ei taha üldse süüa ja keeldub, kui proovida lusikaga teda sööta. Süüa ta ei taha, aga selle eest joob jälle väga palju. Minu ämm luges kusagilt õllepärmi tablettidest, et need tõstavad söögiisu ja ta tahaks proovida neid ka lapsele anda. Aga kas nii väikesed lapsed üldse võivad neid tarvitada? Kuna minu lapsel avastati 3 kuuselt kilpnäärme alatalitlus ja ta saab nüüd rohtu ja on jälgimisel, siis kas äkki ei ole see seotud hoopis lapse isutusega? Ja millele võib viidata see, et laps nii palju juua tahab kogu aeg? Minu enda isapoolses suguvõsas on mitmel olnud suhkruhaigus, meie ise oleme terved, siis kas tegu ei või olla äkki varajases staadiumis suhkruhaigusega?

Teid ette tänades, murelik ema.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Arvestades lapse endokrinoloogilisi häireid, võivad teie mured olla tõesti põhjustatud hormonaalsetest häiretest. Peate pöörduma oma endokrinoloogi poole. Enne isutuse ja liigjoomise põhjuse väljaselgitamist ei soovita midagi anda. Põhimõtteliselt võib selles vanuses lapsele pärmitablette anda.