Voodimärgamine 29.04.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Poeg on 5 aastane aga igal öösel pissib ta voodisse. Vahel kohe mitu korda öö jooksul. Uriin on niivõrd terava lõhnaga, et lööb hingest kinni. Sama probleem oli mul kunagi ka tütrega, kellel läks see ise mööda kuuendaks eluaastaks. Samas laps ka norskab öösel. Kas siin võib peituda mingi haigus või on võimalik, et see läheb samuti ise mööda?

Tänan!

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Kas olete teinud uriini analüüse, neerude uuringuid? Kas last on püütud ravida?

Kuigi öine voodimärgamine võib tõesti iseenesest mööduda, soovitan siiski pediaatri poole pöörduda.

Norskamise põhjuseks on ilmselt adenoidid ninaneelus. Need eemaldataks nina-kõrva- kurguarsti poolt.