Piimasegu 19.11.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
1 kuune ja 5 päeva vanune laps sööb ainult piimasegu. Kaaluks tal sündides 4620g ja eelmine nädal 5690g.Piimasegu söõb 980-1100l päevas. Tagasi heide vahest ikka suur ja vahest pole ùldse. Pissib ka palju.laps ise nõuab palju sùüa. Kas peaksin muretsema?mida tegema,et vähem sööks?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Piimasegu ööpäevane kogus ei tohiks ületada 1000 ml. Pigem võiks piimasegu kogus jääda kuni teise elukuu lõpuni kuni 900 ml. Kui laps sööb rohkem, kui talle vajalik, siis tekibki kergemini toidutagasiheide, st üleliigne piimasegu tuleb välja. Laps on teil juba sündides olnud üsna suure kaaluga ja seepärast tahab ta ka süüa veidi suuremat piimasegu kogust kui teine sama vanusega laps. Muretsema ei pea, aga proovige vähendada piimasegu kogust. Kui Teie laps sööb 6 korda ööpäevas, siis ühe korra piimasegu kogus võiks olla maksimaalselt 150 ml.
Laste toitumise kohta soovitan lugeda http://www.elselts.ee/els/images/lapsevanemad/2020/imik_vlaps_toit_koduleht.pdf

Lugupidamisega,
Tiia Voor