8 kuune neelab õhku 22.06.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Meie 8 kuune beebi naguneelaks õhku, wi oska seda kuidagi teisiti seletada. Seda on juhtunud kahel korral, umbes 3- nädalase vahega. Laps mängib rahulikult, äkki läheb paanikasse, tahab kohe sülle. On selline tunne, et ta ei saaks hetkel hingata, silmad lähevad märjaks, püüab nagu neelatada/hingata ja siis hakkab ninast vedelat sekreeti tulema. Muidu nohu pole, nina kinni ka pole. See kõik toimub väga kiiresti, mõni sekund, sekreet kaob ka sama kiirelt kui tekkis. Laps pole vahetult enne söönud ega joonud. Mängis istudes. Mis see võiks olla, kas oleks vaja minna arsti vastuvõtule, on see kuidagi ohtlik? Äkki teinekord jääbki hing kinni?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Võimalik, et lapsel on harva toidutagasiheidet, st toit tuleb maost söögitorru ja vahel kuni ninaneeluni, mis korral võib tekkida lühike hingamispeetus ja ärritusest ninast sekreedi teke.
Rohkem ei oska praeguse kirjelduse põhjal midagi arvata.
Kui sellised hood korduvad pöörduge esmalt perearsti poole, kes vaatab lapse üle ja suunab vajadusel eriarsti konsultatsioonile.
Võikiste ka võimalusel seda hoogu filmida, et saaks arstidele näidata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor