Kriimustus haiglas 18.06.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

4 aastane poiss käis Tallinnas Lastehaiglas väiksemal protseduuril, mis tehti üldnarkoosis. Peale operatsiooni märkasin lapse seljal kriimustusi ja arst selgitas, et last sülle võttes oli arvatavasti õe taskus olev pastakas vms vahend lapse selga kriimustanud. Pilt lisatud. Kui haiglas selline asi juhtub, kas ma peaksin muretsema mingisuguste nakkushaiguste leviku pärast kriimustuste kaudu?

Tänan!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildil nähtaval kriimustus on ilma põletikutunnusteta, selle ümbruses olev punetus on tavapärane paranemisel tekkiv reaktsioon.
Kui aga olete mures, peate pöörduma Tallinna Lastehaiglasse.

Lugupidamisega,
Tiia Voor