6-kuune higistab 12.05.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure 6- kuuse beebi higistamisega. Laps muutus reedel virilaks, laupäeval tõusis palavik ( 37,8 c). arvasime, et hambad tulevad ja õhtul panime paracetamoli küünla, laps saaks rahulikult magada. Öösel magas rahulikult ja higistas palaviku välja. Pühapäeval tõusis veel korraks palavik( 37,2). Selle higistas ka välja. Kuna laps ikka oli väga viril ja nuttis, siis esmaspäeval pöördusime arsti poole, kus avastati põiepõletik. Hemoglobiin oli 108. CRV oli 8, arst kirjutas AB ravi. Kuid mure selles, et laps ikka higistab, siis kui magab ja lisandunud ka higistamine rinnast söömisel. Palaviku pole, kuid miks laps ikka magades ja süües higistab? Kuigi olen märganud, et õues magades nagu ei ole pea märg. Hetkel saab AB, kas on seotud haigusega see higistamine?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Praegune higistamine võib olla seotud haigusega. isegi kui palavikku enam ei ole, võib haiguse tõttu muutuda lapse termoregulatsioon ja tekkida higistamine. Kui laps terveneb, peaks higistamine ka ca kuu aja jooksul taanduma. Kui jääb kauemaks püsima higistamine rinnast söömisel ja laps ei võta kaalus juurde, rääkige sellest perearstiga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor