Beebi ei kaka 07.04.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Beebi sündis 22.märts ning tegi oma esimese kaka. Teine kord kakas 28.märts. Rohkem pole beebi kakanud. Laps saab ainult rinnapiima, gaasid väljuvad, pissib ilusti. Kas see on okei?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rinnapiima sööv laps võib kakada pärast igat toidukorda või ainult kord nädalas - seega kakamise sagedus on väga-väga erinev. Rinnapiim võib seeduda nii hästi ära, et ei teki jääki, mida välja kakada. Kui lapsele kakamine valu ei põhjusta ja laps võtab kaalus juurde, siis pole muretsemiseks põhjust. Nagu kirjutate laps pissib, siis ilmselt on ka rinnapiima hulk piisav. Ühkeks harva kakamise põhjuseks võib olla ka rinnapiima vähesus, aga siis laps pissib harva ega võta kaalus juurde.

Lugupidamisega,
Tiia Voor.