Laps haarab ühe käega 16.05.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

3,5 kuune laps enamjaolt toimetab vasaku käega. Parem kõik liigub ja töötab aga vasakuga haarab ja paneb suhu vasakut. Paremat toob ka muidugi näo juurde kui ärkab ja sirutab, hõõrub silmi aga haarata ei taha. Tõstab küll turvahällis olles üles aga ei oska nagu puutuda. Kas see on normaalne, et üks käsi areneb kiiremini kui teine?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lastel ei ole selles vanuses veel käte eelistust, ta võiks kasutada mõlemat kätt ühtemoodi. . Nagu ma Teie kirjast aru saan, siis parem käsi liigub tavapäraselt ainult haaramist veel ei ole. Kui aga alles on tekkinud haaramise oskus, siis võiks jälgida, sest võimalik, et teise käega haaramine tekib veidi hiljem.

Lugupidamisega,
Tiia Voor