Laps kaka 24.01.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lapse kaka on paar päeva olnud selline nagu pildil. Laps pidevalt punnitab ja tundub olevat gaase kõhus. Kaka oli muidu alati kollane tükikestega. Nüüd paar päeva on selline rohekas. Last toidan rinnapiimaga. Kuna gaasi valud praktiliselt pausideta. Segavad lapsel magada kuna ta ärkab punnitamise peale. Algab see tavaliselt 6st hommikul kuni hilisõhtuni.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Võib-olla olete ise söönud mingit uut toitu, mille tõttu on lapse kaka muutunud. Kui laps sai rotaviiruse vastase vaktsiini, siis ka see võib muuta kaka värvi ja konsistentsi. Gaasivalude vastu ei ole ükski ravim väga toimiv. Hoidke last süles, teie soojus lõõgastab tema kõhulihaseid. Kiigutage beebit rahulikult. Ka soe vesi mõjub lõõgastavalt ja rahustavalt, nii võib abi olla soojast vannistki. Mõnikord aitab ka lapse kõhu päripäeva masseerimine ja jalgade kõhule painutamine. Vahel paraneb olukord siis, kui rinnaga toitev ema sööb vähem piima ja piimatooteid, muna, pähkleid ja nisu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor