Lapse kõrvad 16.03.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel on juba pikemat aega kõrvad väga vaigused, nii et vaik on juba kaugelt näha ja tihti ka kõrvast väljaspool. Alguses ei tundunud see probleemina kuid ükspäev kõrvu puhastades nägin kuidas lapse kõrva sisemus liikus. Kuulmekanal justkui sulgus osaliselt ja siis läks jälle normaalseks tagasi. Arvasin, et lihtsalt tundus, kuid nüüdseks olen seda korduvalt näinud, mõlemas kõrvas. Lapsel valus ei tundu olevat.
Pole varem asjast kuulnud, on see normaalne?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõrvavaiku ei pea eemaldama, välja arvatud juhul, kui see põhjustab kuulmislangust. Kui vaik tuleb juba kuulmekäigust välja, siis lihtsalt see ära pühkida. Mida rohkem kuulekäiku vatitikuga puhastades ärritada, seda rohkem vaiku tekib.
Kuulmekäigud on kõhrelised torukesed ja väikelastel on kõhred pehmemad ning võivad näida liikuvad. Lapse kasvades kõhred muutuvad tugevamaks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor