Nahalööve lapsel 09.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Lapsel on nädal aega piltidel näha olev lööve. Ei ole nahast kõrgemad ega pole ka laigu sees ei villi ega mäda. Näevad välja nagu sääsehammustuse laigud. Ei oska ka midagi välja tuua, mis võiks allergiat tekitada. Kõik on menüüs ja majapidamises endine. Laigud ei sügele. Esinevad vaid kõhul ja bikiini piirkonnas, mõned on ka kaela peal. Enne laikude tekkimist käis skypargis. Mis need olla võivad?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa pildi alusel mingisugust diagnoosi panna. Pilt on sinist värvi ja löövet on alati parem oma silmaga näha, kui pildilt vaadata. Allergia see ilmselt ei ole, sest allergiline lööve tavaliselt sügeleb. Näidake löövet perearstile või lööbe püsimisel pöörduga nahaarsti vastuvõtule, kuhu pole saatekirja vaja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor