Punnid beebil 09.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Beebil tekkisid pisikesed punased punnikesed valgete peadega alguses näole, seega arvasin et beebiaknega on tegu, aga nüüd umbes nädalaga on asi edasi kandunud ka kehale, kas see tähendab et on allergia? Või on üldse kuumapunnid? Oskaksite anda nõu kuidas aru saada millega on tegu, või panen aja kohe arstile?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tegemist võib olla nii beebiaknega kui higilööbega kui ka allergiga. Beebiakne on iseparanev haigus ja ravi ei vaja. Higilööve möödub ka lapse vanniatmise ja sobiva riietamisega. Mida laps sööb? Kas ainult rinnapiima? Kui jah, siis allergia välistamiseks võiks paar nädalat vältida ema menüüs piima ja muna. Kui lööve kaob, siis võiks ema paari nädala pärast uuesti hakata sööma eelnimetatud toite ja lööbe taastekkel võib kahtlustada allergiat.

Lugupidamisega,
Tiia Voor