Toit 2 aastasele 06.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mis eluaastast tohib anda heeringat, muna valget, peekonit? Kas 2a lapsele on sobilik? Lapsel tekkis palavik, kõhulahtisust, punased punnid kehal.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kaheaastane laps võib süüa heeringat, munavalget ja peekonit. Heeringa puhul tuleb vaadata, et see ei oleks väga soolane. Tõenäoliselt on kaheaastane laps saanud juba varem nii muna kui ka sealiha sisaldavaid toite ja neid talunud probleemideta. Seega muna- ja lihaallergia on vähetõenäoline. Vahel on peekonile lisatud mingeid maiteaineid, mis võivad tekitada reaktsiooni. Jõulude ajal süüakse muudki head ja paremat (maiustused, tsitruselised, piparkoogid jne), mis võivad nahalöövet tekitada.
Kui lapsel tekkis lööve, kõhulahtisus ja palavik üheaegselt, siis suure tõenäosusega on tegemist mingisuguse infektsiooniga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Lugupidamisega,
Tiia Voor