Lapsel sellised punnid.käe peal on niipalju.kaela peal ja kôju ning aelja peal on vähe 17.09.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Palun abi nende punnidega seaoses kas see võib olla mingi alergia või midagi muud

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks on pilt väga udune ja ei saa ütelda, kas on see allergia või midagi muud. See võib olla allergia, aga võib ka olla putukahammustus või viirushaigus või mingi mu nahahaigus.
Kui lööve sügeleb, võib võtta Zyrtecit ja lööbele määrida tsinki sisaldavat loksutist, kreemi. Kui lööve ei parane, palun pöörduge perearsti poole, sest võib-olla vajab laps lööbe paranemiseks retseptiga saadavat paikset hormoonkreemi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor