Lapse igemed 04.09.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel näpp suus viimased paar päeva. Mõtlesin, et midagi hamba vahele kinni jäänud, aga hoopis põse siseseinal on valge kõva "moodustis". harjates näha ei olnud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Võimalik, et tegemist on trauma (nt. põske hammustamine) järgse suu limakesta kahjustusega või stomatiidiga (suu limakesta põletik). Pildi järgi on raske diagnoosi panna. Kui "moodustis" püsib, siis palun pöörduge perearsti poole või hambaarsti või nahaarsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor