Lapsel täppverevalumid silmade all 10.06.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

2 aastasel ja 3 kuusel poisil läks leib väga õnnetult kurku. Hetkeks oli ta niiöelda hingetu, aga keerasime ta tagurpidi ja olukord lahenes.
Pärast seda ta loomulikult ka nuttis. Märkasime, et tal on silmade all hästi palju pisikesi täppverevalumeid.
Kas see viitab mõnele haigusele või lihtsalt see leiva kurku minek ärritas lapse nahka? Kas peaksime perearsti poole pöörduma.
Viimane vereanalüüs perearsti juures oli korras. Kaks nädalat tagasi põdesime ka viirushaigust. Ka minul endal on hästi tundlik nahk. Sarnaseid täppe nägin ka endal pärast sünnitust.
Ette tänades.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Täppverevalumid, mis tekkisid pärast leiva kurku minemist, on ilmselt köhast või hingetusest. Kui verevalumeid mujal kehal ei ole, pole muretsemiseks põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor