Punane laik lapse keelel 07.04.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure lapse keelega. Avastasin umbes kuu tagasi lapse keele küljelt punase laigu,vahepeal on punasem. Lapsel esineb sageli suus pisikesi haavandeid,afte aga seekord ei ole selline laik valulik. Nüüd on tekkinud tagumise ääre juurde valge,kergelt kõrgem nagu vall. Millega võib tegu olla? Hambaarst ei osanud midagi öelda,suupõletikku tema ei kahtlustanud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pilt on kahjuks ähmane ja selle põhjal ei saa midagi ütelda. Kui keele on ka valget katt, siis võib olla tegemist seenpõletikuga. Punane värvus võib viidata põletikule, kui aga hambaarst on seda punast laiku näinud ja tema arvamusel ei ole tegemist põletikuga, siis võib olla lapsel geograafiline keel. Geograafiline keel ei põjusta vaevusi ja selle tekkepõhjus on ebaselge ning laigud võivad tekkida ja kaduda. ning taastekkida.

Lugupidamisega,
Tiia Voor