Kõhuvalu 1aastasel lapsel 13.03.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas võib 1 aastasel lapsel olla tugevad gaasivalud?algul olid ainult öösel, vahel nuttis tund aega järjest,ja kramplikult sirutas jalgu, eile andsin enne magama minekut cuplatoni ja siis vähkles terve öö ja vahepeal natuke nuttis.täna ärkas hirmsa nutuga ka lõunal ülesse ja nuttis oma pool tundi,erakorralises öeldi et ei hakata analüüse tegema et vast gaasid ikka...aga süda ei anna rahu ja nii kahju last nii vaadata..sööb alati tavapärast toitu,midagi uut pole ka saanud

Äitäh vastamast

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kas laps nutab valu tõttu ainult öösel või ka päevasel ajal, kas ainult magades või ka ärvel olles? Kas laps nutab üldse kõhuvalu tõttu või valutab tal mingi muu koht? Ega lapsel ole kõhukinnisust või kõhulahtisust? Kas valu tugeveneb liikumisel? Kas laps on muidu terve? Kuidas on lood pissimisega ega see valu tekita? On palju küsimusi, millele vastamata ei oska Teile midagi ütelda. Öine kõhuvalu on tunnus, mille korral võiks last uurida. Kui valu ikkagi püsib, pöörduge uuesti arsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor