lapsel pidev köhatamine 09.02.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere,selline mure ,laps köhatab pidevalt peale jooksmist või rahmeldamist ,selline mure on kestnud nii poolteist aastat,algul perearst arvas,et ju lihtsalt miskit häirib kurku ,sai tehtud allergia test ,kuna see oli korras ja mingeid allergiaid ei tulnud välja siis lasin pereartil kirjutada saatekirja allergoloogile Tallinna,seal tehti allergia teste ,mis ei viidanud mingile allergiale ,teise astme adenoid, arst kirjutas välja Montelukasti ja Flixonaset ,mida oleme nyyd võtnud pea kuu aega,aga tundub,et ka need ei aita sest pika jooksmise peale hakkab jälle köhima.Laps on ka tihti haige,sai käidud ka kõrvaarti juures Pärnus,aga tema arvas,et see teise astme adenoid on normaalne.Ei oska enam kuhugi minna,ei tea ,mis selle põhjus on ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Montelukasti toime üle ei saa enne otsustada, kui ravimit on võetud kaks kuud. Kui köha ikka püsib kahe kuu möödumisel, siis pidage uuesti perearstiga nõu, kas oleks vaja minna uuesti allergoloogi konsultatsioonile ja ravi üle vaadata.
Kirjelduse järgi on lapsel hingamisteede hüperreaktiivsus js see põhjustabki füüsilise koormuse järgselt köha. Hüperreaktiivsus võib olla astma üheks tunnuseks. Kuna mina pole last näinud, siis põhjust ei oska ütelda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor