Palavikus laps 07.01.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu laps ja mees nakatusid viirusesse või grippi juba yle nädala tagasi. Esimestel päevadel oli palavik mõlemal yle 39 ja siis kolmandal kuni viienda päevani oli kôrgeim 38.5. Siis käisime arstil. Tehti vereproov. Põletikunäit oli 5 . Kõrvad olid puhtad ja kahinat ka polnud kuulmisel ja kurk ka polnud punane. Kuuendal päeval polnud enam tal midagi aga eile seitsmendal päeval oli selline madal temperatuur 37.1-37.4 . Ja tuli nohu. Vesine nohu. Aga nohu oli tal ka kaks päeva enne. Ja päev enne kadus ära ja siis tuli tagasi. Näost on näha et natukene halb olla. Aga sööb ja askeldab ilusti kodus. Mehe vanemad nakatusid kopsupõletiku ja nad olid ka pereasrti juures samal ajal. Kas ta võis ka saada kopsupõletiku? Või siis sai uuesti minult viiruse? Mina jäin haigeks peale neid kuuendal päeval, päev peale arsti juures käimist. Aga mehel mul ka siin vahepeal yleeile tuli 38 palavik korra tagasi. Lapsel köha pole.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt on tegemist on viirushaigusega. Kopsupõletiku korral oleks põletikunäit 10 korda suurem.

Lugupidamisega,
Tiia Voor