Väikelapse keel 01.08.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
2 aastasel lapsel on keele tagumises osas paremal pea sünnist alates laik, mis on veidi muust keeleo sast madalam ja alati teist värvi.Sümmeetriline ring ,ei puneta ei veritse ja last ennast ei häiri.Nagu oleks keele katt sellelt osalt puudu v nagu põletusjälg.
Kuidas eristada,et tegemist on healoomulise muutusega v nö. maakaart keelega mitte patoloogia ja keelevähiga? (või muutusega,mis võib pahaloomuliseks minna)? Soori lapsel ei ole.Teisi laike keelel ei ole ja antud laik ei kao ka ära.Kas maakaart keelel olevad laigud peaksid vahepeal ära kaduma?

Tänan Teid!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Maakaart keel on tavalisel kirjum, st seal on laike rohkem. Kui laik on keelel sünnist alates, siis tõenäoliselt pole see midagi pahaloomulist, vaid on kaasasündinud eripära. Kui tegemist oleks pahaloomulise laiguga, siis kahe aasta jooksul oleks pahaloomulisus nö välja paistnud.

Lugupidamisega,
Tiia Voor