stafülokokk bakter 14.03.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas stafülokokkist saab kuidagi ravida nii et see pepu poleks punane.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei selgu kirjast, kust kohast leiti stafülokokk. Seda bakterit võib leiduda iga inimese nahal mingil aja hetkel. Kas proov võeti päraku ümbruse nahalt? Ja mis ravimeid ja kuidas ning kuhu on kasutatud?
Punetava pepu korral võib kasutada tsinksalvi.
Kui aga punetusest on välja külvatud mingi bakter, siis võib vaja minna antibiootikumi vastavalt väljakülvile.
Kahjuks on aga andmeid liiga vähe, et saaksin nõua anda.
Palun pöörduge oma murega uuesti lastearsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor