Vastsündinu kaka värvus 01.03.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist!
11p. imiku kakale on lisandunud rohelised tükid. Enne oli kaka sinepi-kollane.
Laps toitub ainult rinnapiimast.
8ndast päevast hakkasime andma D-vitamiini,kas see võib mõjutada?
Ema on viimasel ajal rohkem jooma hakanud gefiliuse hapendatud piimajooki, kas see võib ka kuidagi mõjutada?
Kas peaks kiiremas korras pöörduma arsti juurde või muutma midagi oma menüüs ?
Laps võtab kenasti kaalust juurde magab hästi ja muid vaevusi ei ole.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lapse seisundis pole kõrvalekaldeid, nagu Te kirjutate (laps sööb, magab hästi ja võtab kaalus juurde), siis pole muretsemiseks põhjust.
Rinnapiima saava lapse kaka on kollast värvi ja laps võib kakada 7-8 korda päevas. Kui aga kaka on pikemat soolestikus, st laps kakab harvem, näiteks ainult ühe korra päevas, siis võib kakasse tekkida ka rohekat värvust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor