Beebil magades köha 22.10.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure on 5 kuuse beebi pärast. Beebil oli paar päeva tagasi nohu. Nüüd teķkis magamise ajal köha. Kui beebi üleval on ei köhi ta kordagi ka mitte pikali olles kui üleval on, aga nii kui magama jääb hakkab köhima nagu miski segaks. Sooviks teada millest see tingitud võib olla?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt valgub magades nohust tingitud tatt kurku ja laps hakkab seetõttu köhima. Auru tegemine aitab nohu vedelamaks muuta ja see peaks kergemini ninast välja tulema. Tavaline külmetusköha võib kesta kuni paar nädalat, nii aur kui ka hanerasvaga määrimine võivad mingil määral köha nohu leevendada, kuid köha ja nohu tekitavast viirusest paranemine võtab ikkagi aega kuni paar nädalat.

Lugupidamisega,
Tiia Voor