Kas kolme kuusel beebil võivad tulla hambad? 12.04.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Sooviks teada, kas kolmekuusel beebil võivad tulla hambad, ilastab palju, ei söö korralikult, on selline virin ja närviline. Kui toitu pakun, hakkab jonnima ja kisama, lapse kaal on normaalne, juurde on ta võtnud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tavaline hammaste lõikumise aeg on 6. kuu. Süljevoolus võib aga alata juba palju varem kui hambad lõikuvad.
Kui olete mures lapse söömise pärast, siis palun konsulteerige perearstiga. Ehk peaks lapse ülevaatama, kas suu limaskesta ja igemeid on terved.

Lugupidamisega,
Tiia Voor