Laps haige juba 3 nädalat. Segane palavik. 20.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 4aastane poeg on sel aastal vaid haige olnud.
31.12 tõusis palavik, tekkis lööve ning 1.01 viidi ta sarlakitega Merimetsa haiglasse. Palavik oli kõrge ja kurguvalu tõttu ei suutnud ta midagi juua. Antibiootikume perearstilt oleks saanud alles 3. 01 pärastlõunal, seega otsustati haiglas tilguti kaudu AB anda. Sarlakid olid tal juba teist korda.
3. 01 sai laps koju ja jätkasime AB kuuri. 5 päeva hiljem hakkas ta oksendama ning sattusime mitmeks päevaks Merimetsa haiglasse tilguti alla. Seekord rota-viirusega. Haiguse kulg oli väga äge. Kõrge palavik ja suur vedelikupuudus. Haiglasoleku ajal haigus korra ägenes - palavik tõusis ootamatult kõrgeks ning tehti veel kord vereproovid, kopsupilt, ninast proovid, pissiproov - kõik korras.
Saime siis reedel koju ja laupäeval lapsel JÄLLE kõrge palavik. Lastehaiglas tehti vereproov, kuulati kopsu - korras.
Esmaspäeval, 17.01 käis perearst. Kuulas kopsu, vaatas last. Oleks nagu korras. Aga eile, 19.01 jälle poisil palavik. Praegu tundub, et kui ta end veidigi pingutab, ringi jookseb ning regulaarselt ei söö (eile hoidis last vanaema ning tavalisest režiimist juhtusid nad veidi kõrvale kalduma) on kohe palavik platsis.
Kas võib arvata, et palavik võib tekkida lapsel üldisest kurnatusest? Kõik proovid on ju nagu korras. Millega soovitate teda turgutada? Anname praegu Feroglobini.

Suured tänud juba ette.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie lapsel on juhuse tahtel olnud järjest mitu haigust: sarlakid, rotaviirus ning nüüd on ta saanud järjekordselt uue haiguse, milleks tõenäoliselt on mingisugune viirushaigus. Kõige õigem on hoida last nädalakese pärast terveks saamist kodus, turgutamiseks sobiks multivitamiin.

Edu soovides,
Tiia Voor