4 kuusel kõht kinni 21.02.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere
mul mure lapsega saab rp ja öösel kahel korral rpa-d kuna õhtuks kuidagi rinnad väga tühjad ja tundub et juba enne magama minekut ei saa korralikut enam kõhtu täis. kakamisega peobleem olnud juba pikemat aega , kaalus võtab ilusti juurde ja üldse üks rõõmus poiss. aga kaka mass väga savine ja kõvema poolne, nüüd viimane nädal ka öösel väga rahutu ja punnitab koguaeg, ka lõunauni väljas rahutu. tahaksingi teada kuidas saaksin last aidata ja kas on võimalik et need 2 korda mis ta rpa-d saab võib kõhu kinni panna ( et ei sobi see segu, annan hipp 1-te), mul endal ka peale sünnitust muidugi seedimisega probleemid, kõht kinni ja tunnen et ka endal gaasid. kas võib ka see talle mõjuda. sai väga pikk ja sega kiri aga äkki oskate mind kuidagi aidata
ette tänades teie vastuse eest ühe toreda poisipõnni emme

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vabandan, et pidite vastust pikalt ootama, kuid olin komandeeringus.
Rinnapiima saaval lapsel on kaka kollane ja puderjas, seevastu rinnapiimaasendajat söövatel laste kaka ongi tahkema konsistentsiga. Kuigi tänapäeval püütakse rinnapiimaasendajad muuta võimalikult rinnapiima sarnaseks ei ole see täielikult võimalik.
Kui tundub, et rinnapiima hakkab väheks jääma, siis soovitatakse lapsi sagedamini rinnale panna, sest rind töötab nõudmise-pakkumise põhimõttel ehk siis sagedasem imetamine soodustab rinnapiima teket. Laps võib olla rahuta ka tühja kõhu tõttu. Kui ikkagi tundub, et rahutuse põhjuseks on rinnapiimaasendaja, siis proovige vahetada lihtsalt firmat. Kõik rinnapiimaasendajad on head, kuid milline konkreetselt Teie lapsel sobib, peate ise katsetama. Kui laps on juba 4-kuune võib hakata talle pakkuma väikeses koguses lisatoitu. Juurviljapüree on ka seedimist soodustava toimega.
Kui Teile tundub, et rahutuse põhjuseks on gaasid, proovige Espumisan või Cuplaton või Sab Simplexi.

Edu soovides,
Tiia Voor