Imiku allergia 15.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Laps on rinnatoidul. Kui alles pooleteistkuuselt sain jaole, et lapse punetavate punnikeste (näol põhiliselt) põhjuseks oli mesi, mida olen harjunud tarbima ja kasutasin külmetuse tõttu paari nädala jooksul eriti tihti , kas on siis väga tõenäoline, et tal edaspidigi tekib allergiline reaktsioon mee või millegi muu suhtes? Kas allergeenseid toite peaks vältima kogu rinnaga toitmise aja jooksul?
Tänan!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ühekordselt tekkinud reaktsiooni järgi ei saa ennustada edaspidiseid võimalikke reaktsioone teistele toitudele, ainetele. Kui Teie pere teistel liikmetel pole allergiaprobleeme, siis lapsel on tõenäosus allergiahaiguse tekkeks ca 10-15%. Kui aga mõlemad lapsevanemad on allergilised, siis lapsel allergia tekke tõenäosus on kuni 80%.
Imetamisaegne range dieet ei ole vajalik. Küll aga peab ema imetamise ajal vältima toite, mis on korduvalt tekitanud lapsele allergiat.

Edu soovides,
Tiia Voor