11 kuusel tüdrukul vereeritus tupest 05.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin täna mähet vahetades, et minu 11 kuusel tütrel on tupe verd eritunud.
Millest võib selline asi põhjustatud olla?
Enne pole meil midagi sellist juhtunud.

Otsisin ise infot nii LapseTervuse Entsüklpoeediast kui ka internetist aga ei leidnud midagi. Ainuke jutt tupe vereeritusest oli vastsündinute kohta.

Kas ma peaksin selle murega arsti juurde minema?

Vastust ootama jäädes.
Krista

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kas olete kindel, et see vereeritus oli tupest? Mähkemes olev veri võib olla pärit jämesoolest, ka hadumuse või nahavigastuse korral võib olla verd mähkmes. Kui vereeritus kordub pöörduge perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor