jalavalu 19.02.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

2a 1k. vanusel lapsel jalad valutavad aeg - ajalt juba paar kuud. Öösiti ärkab nutuga ning kaebab jalavalu, samuti päeval. Osutab käega põlve, sääre ja jalalaba peale. Viimasel ajal on valu eriti sagedaseks läinud. Perearsti juures tehti vereproov ja rötgen, mõlemad olid korras.
Mis, Teie arvates, võib põhjustada lapsel jalavalu, kui kõik analüüsid olid korras.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Nii väiksel lapsel ei tohiks jalad nii kaua valutada. Kui valu on rohkem just hommikuti, siis soovitan kindlasti kiiresti konsulteerida laste-reumatoloogidega: Tallinnas dr. Uibo ja Tartu dr. Liivamaägi või dr. Pruunsild.

Lugupidamisega,
Tiia Voor