naba song 21.01.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

mul selline mure et laps on kahe kuune ja naba ikka punnitab välja, ning naba nahk tundub õhuke olevat, kas on selline asi võimalik et lapsel on naba song?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie kirjelduse järgi on võimalik, et Teie lapsel on nabasong. Kas aga on ikka tegemist nabasongaga, seda saab perearst hõlpsasti kindlaks teha lapse läbivaatusel.
Varem raviti nabasonga tugeva plaastrist rõhksidemega, nüüd seda ravivõtet enam ei kasutada. Enamusel lastest kaob nabasong ilma ravita iseeneslikult ja probleeme põhjustamata. Hoidke last rohkem kõhuli, kasuks tulevad ka selja- ja kõhulihaseid tugevndavad harjutused.
Väljapunnitav song ei ole ohtlik. Väga-väga harva ei õnnestu väljakummunud songa tagasi suruda ja sellist olukorda nimetakse songa pitsumiseks. Sel juhul on laps pidevalt rahutu ja nutab ning siis peab pöörduma arsti poole.

Edu soovides,
Tiia Voor