kõha lapsel 04.10.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere! tüdruk on 2a 3k vana ja kõhib 3 päeva.Päeval kõhib harva,kuid öösel eriti hullusti.Kuiv ja kinnine ,lausa oksele ajab.Kurk on ka kähe,räägib ka kähiseva häälega.Arst kuulas kopsud puhtad ,kuid kõha on hullemaks läinud.Annan Prospan siirupit ,teeme jalavanne ja määrin rindkeret ja jalgu ABOPharma Külmetusvastase salviga.Panin ka üks päev hanerasva salvi ,kuid see tegi allergia. AITÄH !

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõige tõenäolisem ägeda ja mitte pikka aega kestva köha põhjus on viirusinfektsioon. Selle raviks kasutatakse rögalahtistava toimega ravimeid, mida Te oletegi teinud. Kui ei aita üks rögalahtisti, võite proovida ka teisi apteegis müüdavaid köharohte. Öise kinnise ja ärritava köha korral võib kasutada ka köha pärsivaid rohtusid (Robitussin). Kinnise köha korral aitab ka auru tegemine. Kareda kurgu korral soovitan kasutada Hexorali. Kui lapsel on nohu, siis öösel magades võib nohu kurku valguda ja köha tekitada. Sel korral peab lapse nohu ravima. Nohu vastase ja rögalahtistava toimega on Sudafed expectorant.
Kui kopsud on kuulatlusel puhtad ja lapsel ei ole palavikku, pole muud ravi vaja.
Kui aga üle nädala aja püsib tugev köha, mis ajab oksele, peaks uuesti perearsti poole pöörduma, et otsustada muude ravimite vajaduse üle.

Edu soovides,
Tiia Voor